
| Parameter | Value |
|---|---|
| Reverse Voltage | 600 V |
| Forward Current | 4 A |
| Forward Voltage | 1.8 V |
| Type | Fast Recovery Rectifiers |
| Element Configuration | Single Dual Anode |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Reverse Current | 570 nA |
| Recovery Time | 15 ns |
| Capacitance | 45 pF |
Stock: 1281
Distributors
pcbx
Unit Price$0.50890
Ext.Price$0.50890
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.50890 | $0.50890 |
| 10 | $0.46042 | $4.60420 |
| 25 | $0.44522 | $11.13050 |
| 50 | $0.43053 | $21.52650 |
| 100 | $0.41632 | $41.63200 |
| 300 | $0.40859 | $122.57700 |
| 500 | $0.40100 | $200.50000 |
| 1000 | $0.39334 | $393.34000 |
